Otherm
volejte zdarma
Telefon 800 650 650
Partneři partneři
Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Mohou se plastová okna vyměňovat i v zimě?


ANO

Okna instalovaná před rokem 1990 mají obvykle nevyhovující tepelně-izolační vlastnosti a většinou již i špatný technický stav. Výměna těchto oken za okna nové generace, která obecně splňují potřebné technické požadavky a parametry, se postupně rozjíždí i přes omezené finanční možnosti, které má k dispozici celá česká společnost.
 
Na základě počtu objednávek na okna pro rekonstrukční práce vyplývá, že výměna oken je považována za sezónní práci, kterou je možno provést pouze v "teplejší" části roku. V praxi to znamená, že většina výrobců otvorových výplní je v podzimních měsících zahlcena přívalem zakázek, který trvá téměř do vánočních svátků.
 
Nový rok znamená určitý předěl a požadavky na výrobce jsou v zimních měsících obvykle nepatrné. Vychází se z obecně přijímaného předpokladu, že v období mrazů nelze okna vyměňovat.
 
Skutečnost je však poněkud jiná. Provést výměnu starých oken za nová je bez problémů možné, i když jsou teploty pod bodem mrazu. Víme totiž, že mezi demontáží stávajícího okna a montáží nového okna uplyne pouze několik desítek minut. Za tuto dobu nedojde k prochladnutí zdiva a tak se teplota v místnosti po instalaci rychle vrací k normálu. Květiny nebo domácí mazlíčkové, kteří by mohli utrpět chladem, lze snadno přemístit do vyhřáté části bytu.
 
Rovněž není třeba mít obavy z kvality použitých montážních materiálů. Běžně se pak v tomto období používají hmoty (malty, montážní pěny), které jsou určeny až do -10 stupňů Celsia.
 
Pro klienty, kteří se neobávají výměn oken v zimě, jsou připraveny další výhody, které spočívají především v atraktivních zimních slevách.