Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Zelená úsporám


Zelená úsporám - dotace nejen na zateplení obytných domů

 
Zelená úsporám je nový projekt Ministerstva životního prostředí, který chce přispět všem, kteří chtějí zateplit svůj dům či byt z důvodu úspory energie na vytápění. Stát Vám může zaplatit až 50% všech nákladů na zateplení rodinného domu či bytu, má to však svá pravidla. Dotace na zateplení rodinného domu 2009, ale i příštích let se tedy nevztahuje na všechny. Dotace Zelená úsporám poběží až do roku 2012.
 

Plánujete zateplení domu nebo chystáte přestavbu a rádi byste obdrželi dotace na zateplení?

Čtěte pozorně a třeba i Vy získáte státní dotaci na zateplení rodinného domku nebo bytu. Projekt Zelená úsporám se snaží pomoci všem.
 
Plánujete zateplení svého domu? Pokud kromě výměny oken plánujete ještě jiné zateplovací úpravy, seznamte se s programem Zelená úsporám, které vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a možná ušetříte. V následujících řádcích Vám představíme nejdůležitější body programu "Zelená úsporám". Pokud se zateplením ještě váháte, čtěte dál, možná právě pro Vás je připravena dotace na zateplení rodinného domu. Program „Zelená úsporám“ má od svého spuštění 1.4.2009 dobře našlápnuto získat oficiální označení nejlepší dotace na zateplení rodinného domu 2009. Dotaci na zateplení domu získají všichni, kteří splňují podmínky pro získání dotace Zelená úsporám od 22.4.2009 do 31.12.2012.
 

Na co přesně je dotace na zateplení rodinného domu či bytu

Program Zelená úsporám zahrnuje 3 oblasti pro možnost získání dotace. Chcete vyměnit plastová okna a zateplit střechu? V tom případě i Vy máte nárok na dotaci. Dotace na zateplení budov, do které spadá také výměna oken je popsaná níže. Pokud chcete získat více informací o dotaci na výstavbu pasivních domů nebo využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody, přejděte přímo na stránky Ministerstva životního prostředí k nejaktuálnějším informacím, na stránky www.zelenausporam.cz.
 
Komplexní zateplení obálky budovy vedoucí k dosažení nízkoenergetického standardu je zárukou získání dotace na zateplení rodinného domu. U komplexního zateplení budovy je třeba provést úpravy vedoucí ke snížení roční potřeby na vytápění o 40% a zároveň dosáhnout hodnoty měrné roční potřeby tepla na vytápění nejvýše 70 kWh/m2 u rodinných domů a nejvýše 55 kWh/m2 u bytových domů.
 
Částečné zateplení také zaručí dotace na zateplení budov Při částečném zateplení je třeba provést alespoň tři zateplovací úpravy z níže jmenovaných:
 • Zateplení vnějších stěn
 • Zateplení střechy nebo nejvyššího stropu
 • Zateplení stropu nevytápěného sklepa, podlahy nad zeminou nebo nad nevytápěným prostorem, stěn mezi vytápěným a nevytápěným prostorem
 • Výměna oken
 • Pořízení systému nuceného větrání s rekuperací odpadního tepla
Pokud společně se zateplením provedete i výměnu zdroje vytápění, nemusíte provést 3 úpravy z výše jmenovaného seznamu, ale pouze 2. Nezbytné také je snížení měrné roční potřeby tepla na vytápění alespoň o 20 %. Máte-li nějaké otázky, využijte náš kontaktní formulář.
 

Za jakých podmínek je pro Vás dotace na zateplení rodinného domu Zelená úsporám přístupná?

 • O dotace mohou žádat pouze vlastníci rodinného domu
 • Dům, na který dotaci žádáte, musí sloužit k bydlení dalších 15 let (nesmíte jej použít např. k podnikání)
 • Úpravy musí být dokončeny po 1.4.2009
 • U žadatelů bude prověřováno i to, zdali nedluží nějaké peníze státu či zdravotní pojišťovně

Pozor, kdy nemáte nárok na dotaci na zateplení

 • Dle výpočtů specialisty nedosáhnete na předepsanou úsporu tepla
 • Chcete vyměnit jen stará okna za nová
 • Chystáte se zateplovat právě stavěný dům
 • Zateplujete dům, který není veden jako dům k trvalému bydlení – chatu, chalupu
 • Zateplovací úpravy chcete provádět bez oprávněné firmy ze seznamu odborných dodavatelů
 • Žádáte o dotaci déle než rok po dokončení zateplovacích úprav