Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Letní a zimní ventilace

Vlhké zdi, zamlžená okna i plíseň na stropě jsou výsledkem opomenutí přípravy na zimní období. Nastavení plastových oken na zimu proto věnujte pozornost. Možnost režimu zimní a letní ventilace je volitelná pro dřevěná i plastová okna. Poradíme vám, jak ji jednoduše nastavit. Zároveň doporučujeme seznámit se s našimi tipy na správné větrání v zimní a letní sezoně.

Jak přepnout okna na zimní režimzimní větrání - umožní otevření křídla pouze cca 40 mm

Nastavení oken na zimu zvládnete jednoduše a bez použití jakéhokoliv nástroje. Malá vzdálenost vyklopení cca 40 mm je dostatečná pro velkou výměnu vzduchu při velkých rozdílech tlaku. Snížením šířky vyklopení izolujete teplo, do interiéru proniká méně studeného vzduchu a vy tím šetříte i náklady na vytápění.

 

Jak nastavit okna na létoletní větrání

Křídlo je možné vyklopit pro ventilaci v létě do obvyklé výklopné vzdálenosti 160 mm. Během horkých letních dní umožníte cirkulaci vzduchu v místnosti.  Tím je umožněna dostatečná výměna vzduchu pro příjemné klima v místnosti i při malých rozdílech tlaku. Volitelné nastavení aktivované nebo deaktivované polohy je libovolně možné.

 

Proč je důležité správně větrat

Rosení oken je v zimě znamením, že něco neděláte dobře. V zimě větrejte okny otevřenými dokořán po dobu několika minut. Tak se rychle vymění vzduch a odejde přebytečná vlhkost z interiéru. Pokud byste větrali na ventilaci, necháte ji otevřenou klidně půl dne. To je ale špatně. Dochází k prochlazení stěn i zařízení a zvyšujete tím tak i svoje náklady na vytápění. Vlhkost v bytě budete mít pod kontrolou, pokud si pořídíte vlhkoměr. Snažte se udržet jeho hodnoty do 50 %.