Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Jaká okna vybrat

OTHERM dodává okna s certifikátem původu.

 • vyplatí se vybrat kvalitní výrobek - okna a dveře ovlivní bydlení velmi zásadním způsobem
 • jen kvalitní okna budou dobře a dlouho sloužit
 • montáž je stejně důležitá jako okno
 • cena oken je důležitá, ale levný výrobek může přinést problémy a starosti
 • chtějte vždy znát kdo a kde vaše okna vyrobil, OTHERM jsou okna s certifikátem původu

Tři tipy k výběru oken

 1. materiál oken není z hlediska vlastností tak zásadní
  • každý materiál má své plusy i mínusy, ale z hlediska tepelné izolace jsou okna ze všech materiálů srovnatelná
  • vždy je důležitá stavební hloubka profilu a počet těsnění
  • volba materiálu je vždy o osobních preferencích a finančních možnostech
 2. pečlivě vybírejte zasklení
  • rozhoduje o vlastnostech oken
  • izolační trojsklo udrží více tepla v interiéru
  • podle podmínek, kde budou okna sloužit volte i zasklení zejména protihlukové nebo bezpečnostní
 3. - důležité je správně namontované okno
  • špatná montáž znehodnotí i kvalitní okno
  • jistotu a delší záruku získáte pokud si objednáte okna i s montáží

Jak vybírat vchodové dveře?

Cenová kalkulace
ZDARMA

do 24h Vás kontaktujeme

Poptávka

Najděte nejbližšího
prodejce

a navštivte nás osobně

Naši partneři
 
 

řez plastovým oknem OTHERMPlastová okna stále zůstávají pro většinu zákazníků z řad domácností volbou, která uspokojí jejich požadavky a současně nabízí příznivou cenu. Jejich špičkové tepelně izolační parametry splňují i náročná kritéria pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Jejich velkou výhodou je bezúdržbový provoz a možnost volby různých designů a barev plastových oken, což z nich dělá ideální okna nejen do paneláků.
 
řez dřevěným oknem OTHERMDřevěná eurookna to jsou okna vynikajících vlastností, vyrobená z léty prověřených materiálů, vzhledově a teplotně příjemná v interiéru i exteriéru. Povrchová úprava je důležitým parametrem výběru. U námi dodávaných eurooken je tvořena nanesením tří ochranných vrstev za přísných technologických podmínek. Při minimálních nárocích na údržbu oken tak vydrží dlouho bez nutnosti zásahu, třeba i v náročných podmínkách horské chalupy.
 
řez dřevohliníkovým oknem OTHERMDřevohliníková okna to jsou špičková dřevěná eurookna, která jsou z exteriérové strany chráněna pláštěm z hliníku. Ten je dokonale chrání před povětrnostními vlivy. Okna není třeba udržovat a i po letech provozu si zachovávají svůj bezchybný vzhled a funkčnost. Z hlediska ceny jde o investici s dlouhodobým efektem.
 
řez hliníkovým oknem OTHERMHliníková okna se nejčastěji používají v nebytových prostorech, všude tam, kde je velká zátěž z hlediska provozu. V poslední době se však uplatňují také v moderních rodinných a bytových domech. Jde o nejvyšší cenovou kategorii oken, která však vydrží téměř vše.

Kriteria pro výběr oken

Prostředí, kde se stavba nachází, by mělo být jedním zrozhodujících kriterií při volbě oken. Doporučujeme zvážit zejména hlediska hlučnosti, prašnosti, vlhkosti a působení větru. Je dobré posoudit tyto podmínky i pro jednotlivé části stavby a přizpůsobit tak vlastnosti oken rozdílným vnějším vlivům.
 

Tepelně izolační vlastnosti oken přímo ovlivňují úsporu energie, kterou okna uživatelům poskytnou. V této souvislosti je dobré zaměřit se nejenom na klasické parametry rámů oken jako je stavební hloubka a počet komor, ale zvážit také parametry zasklení. Je vhodné mít informaci o prostupu tepla celým oknem Uw tedy kombinací prostupu rámem i zaskelním, to je zhlediska úspory energie rozhodující charakteristika okna.

Bezpečnost domova je dalším kritériem, které je vhodné zvážit. Moderní okna nabízejí řadu ochranných prvků, které znesnadňují vloupání. Doporučujeme také seznámit se s nabídkou funkčních doplňků a zejména s kvalitou a funkčností kování oken, které zásadně ovlivňuje funkčnost oken.

Cena oken je pro zákazníky často tím nejdůležitějším parametrem a zejména v poslední době je velmi lákavá nabídka slev. Kvalita ale není zadarmo a zákazník by měl vždy mít doložen také původ oken včetně odpovídající záruky kvality.

Plast nebo dřevo?

To je velmi častá otázka zákazníků. Odpověď není snadná, každý materiál má své výhody. Nejvíce záleží na preferencích a prioritách každého zákazníka.
Klasické mýty o tom, že plastová okna nedýchají, více se potí a do bytu se dostane plíseň, jsou liché. Vše závisí na tom, jaká okna zvolíte, jak kvalitní je montáž oken a zejména návyky ve větrání. Z hlediska izolačních vlastností jsou v nabídce všech materiálů profily od základních až po ty, které jsou vhodné pro pasivní domy.

Široké možnosti volby dekorů nedovolují plastovým oknům nudu a šeď. Mohou se krásně vyjímat v panelákovém bytu, v domě nebo třeba v chlalupě, kde byste jiná než dřevěná okna běžně nečekali.

Poraďte se s našimi odbornými partnery, ti Vám kvalifikovaně odpoví na všechny Vaše otázky.

Výhody plastových oken

Hlavní výhodou je bezúdržbovost plastových oken, okna stačí pouze omýt vodou a saponátem, nevyžadují si zvláštní péči o povrch plastu.

Cena plastových oken je ve srovnání s dřevěnými nebo hliníkovými okny srovnatelných parametrů nižší. Poměr ceny a získané hodnoty je u plastových oken velmi příznivý.

Plastová okna prošla v uplynulých letech významnou proměnou zejména zhlediska tepelně izolačních vlastností. Z hlediska funkčnosti je však také důležité, aby si okna i po dlouhé době zachovala tvarovou stálost a nekroutila se. Zákazník by si měl v této souvislosti pečlivě ověřit původ oken, kvalitu profilu a zejména použitou kovovou výstuhu oken.

Výhody eurooken

Někdy mají zákazníci obavu pořídit si eurookna, protože očekávají náročnou údržbu a péči o exteriérovou stranu oken. Díky moderním technologii povrchové úpravy a zpracování eurookna tento mýtus dnes již neplatí. Obecně lze říci, že rozhodující pro eurookna je kvalita povrchové úpravy. Údržba eurookna není náročná, stačí, pokud okno 2x do roka při běžném mytí ošetříte přípravkem na lazuru, a to velmi jednoduše pomocí houbičky. Při této péči vydrží bez nutnosti většího zásahu až 10 let.

Eurookna mají však nesporné výhody. Zejména je to prakticky neomezená životnost, ekologický materiál, příjemné na pohled i omak. Méně je známé, že méně přitahují prach, přinášení větší bezpečnost při ohni a jsou také snadněji opravitelné.

Určitou nevýhodou může být vyšší cena. Nicméně je nesporné, že získané užitné vlastnosti a životnost je řadí eurookna mezi špičku z hlediska poměru cena - hodnota.

Design a barevnost

Design hraje vedle funkčních parametrů neméně důležitou roli. U plastových oken jsou v nabídce klasické rovné tvary i oblé tvary přesazených křídel. Vzhled eurooken lze měnit např. použítím okenních příček, volbou barvy okapnice apod. Dřevohliníková okna se nabízí hned v pěti různých designech. Z nabídky oken OTHERM si bez ohledu na materiál vybere opravdu každý.

Barevná škála pro jednotlivé materiály je nepřeberná, plast a hliník lze dokorovat skutečně různě. U eurooken lze barevnost oken také odlišovat tónováním, i když možnosti jsou poněkud a závisí zejména na použité dřevině. Nejžádanější u plastu i hliníku jsou tzv. dřevodekory, ale také např. šedá barva plastových oken, která imituje hliník. Plastová okna je možné dekorovat v odlišných designech jak zvnější tak vnitřní strany a sladit je tak s nábytkem, sedacími soupravami, stěnami či tapetami v interiérech i s exteriérem domu.

Montáž oken

Odborná montáž oken je pro správnou funkčnost oken rozhodující. Velmi vhodné je nechat si vyrobená okna také odborně namontovat dodavatelem. Jedině tak může dodavatel oken garantovat plnou záruku na okna pod dobu 5 let.
 
 

Pokud potřebujete konzultaci k Vašim oknům, neváhejte kontaktovat naše odborné partnery OTHERM.