Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Jak vybrat kvalitní okna

Zvažujete pořízení nových oken? Na trhu existují různé typy oken. Promyslete jejich nákup z hlediska hned několika faktorů. Nachází se vaše stavba v klidném prostředí, nebo rušnější ulici? Je podle vás na bezpečném místě? To vše by mělo ovlivnit vaše rozhodnutí. Svou roli bude hrát určitě i pořizovací cena a částka za montáž. Myslete ale vždy na to, že i to nejkvalitnější okno znehodnotí jeho špatná instalace. Šetřete proto jen tam, kde se to opravdu vyplatí. V našem článku se dozvíte, na co dalšího si dát při výběru oken pozor.

Jak vybrat okna

Možná vás to překvapí, ale materiál, ze kterého je okenní rám, není z hlediska vlastností tak zásadní. Klíčovou roli hraje stavební hloubka profilu, počet těsnění a vlastnosti izolačního zasklení. Jaká další kritéria zvážit?

  • Materiál oken nerozhoduje

Každý materiál má své plusy i mínusy. Z hlediska tepelné izolace jsou ale okna ze všech materiálů srovnatelná. Materiál vybírejte podle osobních preferencí a svých finančních možností. Znovu opakujeme, že zásadní je stavební hloubka profilu a počet těsnění.

  • Zasklení věnujte velkou pozornost

Kvalita zasklení rozhoduje o vlastnostech oken. Podle podmínek, ve kterých budou okna sloužit, volte protihlukové nebo bezpečnostní sklo. Mějte na mysli, že izolační trojsklo vám udrží v interiéru více tepla.

  • Správně namontované okno je zásadní

Špatný řemeslník dokáže znehodnotit i to nejkvalitnější okno. Pokud si u nás objednáte okna i s montáží, máte jistotu, že instalace proběhne správně. Na kvalitní práci nešetřete.

Přečtěte si také: Jak vybírat vchodové dveře?

Jak vybrat plastová okna?

řez plastovým oknem OTHERMPlastová okna zůstávají stále pro většinu zákazníků, kteří je vybírají pro svou domácnost, volbou číslo jedna. Uspokojí jejich požadavky a současně nabízí příznivou cenu. Špičkové tepelně izolační parametry splňují i náročná kritéria pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Jejich velkou výhodou je bezúdržbový provoz a možnost volby různých designů a barev plastových oken. To z nich dělá ideální okna nejen do paneláků.

 

Dřevěná eurookna

řez dřevěným oknem OTHERMDřevěná eurookna mají vynikající vlastnosti. Jsou vyrobená z léty prověřených materiálů, vzhledově a teplotně příjemná v interiéru i exteriéru. Povrchová úprava je důležitým parametrem výběru. U námi dodávaných dřevěných eurooken je tvořená nanesením tří ochranných vrstev za přísných technologických podmínek. Při minimálních nárocích na údržbu oken tak vydrží dlouho bez nutnosti zásahu, třeba i v náročných podmínkách horské chalupy.

 

Dřevohliníková okna 

řez dřevohliníkovým oknem OTHERMDřevohliníková okna mají špičkovou kvalitu, z venkovní strany jsou chráněná pláštěm z hliníku. Ten je dokonale ochrání před povětrnostními vlivy. Povrch dřevohliníkových oken nevyžaduje kromě běžného omytí žádnou další údržbu. I po letech provozu si tak zachovávají svůj bezchybný vzhled a funkčnost. Z hlediska ceny jde o investici s dlouhodobým efektem.
 

Jak vybrat hliníková okna?

řez hliníkovým oknem OTHERMHliníková okna jsou vhodná pro systémy s velkými prosklenými plochami a také pro nebytové prostory. Mají výbornou tvarovou stabilitu i pro prvky o velké hmotnosti a navíc dobře odolávají a vydrží i velkou provozní zátěž. V poslední době se však uplatňují také v moderních rodinných a bytových domech. Jde o nejvyšší cenovou kategorii oken, která však vydrží téměř vše.
 
 
 
 

Cenová kalkulace
ZDARMA

do 24h Vás kontaktujeme

Poptávka

Najděte nejbližšího
prodejce

a navštivte nás osobně

Naši partneři

 

Jaká okna do rodinného domu

Prostředí, kde se stavba nachází, by mělo být jedním z rozhodujících kritérií při výběru oken. Doporučujeme vše zvážit zejména z hlediska hlučnosti, prašnosti, vlhkosti a působení větru. Je dobré posoudit tyto podmínky i pro jednotlivé části stavby a přizpůsobit tak vlastnosti oken rozdílným vnějším vlivům.

Tepelněizolační vlastnosti

Tepelněizolační vlastnosti oken přímo ovlivňují úsporu energie, kterou okna uživatelům poskytnou. Je dobré zaměřit se nejen na klasické parametry rámů oken, jako je stavební hloubka a počet komor, ale zvážit také parametry zasklení. Je vhodné mít informaci o prostupu tepla celým oknem Uw - tedy kombinací prostupu rámem i zasklením. To je z hlediska úspory energie rozhodující charakteristika okna.

Bezpečnost oken

Bezpečnost domova je dalším kritériem, které je vhodné zvážit. Moderní okna nabízejí řadu ochranných prvků, které zabrání vloupání, a to jak mechanických, tak elektromagnetických napojených na centrální ochranu domu. Doporučujeme také seznámit se s nabídkou funkčních doplňků a zejména s kvalitou kování oken, které zásadně ovlivňuje funkčnost oken.

Cena oken

Cena oken je pro zákazníky často tím nejdůležitějším parametrem. Zejména v poslední době je velmi lákavá nabídka slev. Kvalita ale není zadarmo a zákazník by měl mít vždy doložený také původ oken včetně odpovídající záruky kvality. My garantujeme vždy dodání oken s certifikátem původu.

Jak vybrat plastová okna

Plastová okna prošla v uplynulých letech významnou proměnou zejména z hlediska tepelně izolačních vlastností. Z hlediska funkčnosti je však také důležité, aby si okna i po dlouhé době zachovala tvarovou stálost a nekroutila se. Zákazník by si měl v této souvislosti pečlivě ověřit původ oken, kvalitu profilu a zaměřit se zejména na kvalitu použité kovové výztuhy oken.

Hlavní výhodou plastových oken je jejich snadná údržba. Okna stačí pouze omýt vodou a saponátem, nevyžadují zvláštní péči o povrch plastu. Cena plastových oken je ve srovnání s dřevěnými nebo hliníkovými okny srovnatelných parametrů nižší. Poměr ceny a získané hodnoty je u plastových oken velmi příznivý.

Plast nebo dřevo?

Plastové nebo dřevěné okno? To je velmi častá otázka zákazníků. Odpověď není snadná, každý materiál má své výhody. Nejvíce záleží na preferencích, prioritách a také finančních možnostech každého zákazníka.

Klasické mýty o tom, že plastová okna nedýchají, více se potí a do bytu se dostane plíseň, jsou liché. Vše závisí na tom, jaká okna zvolíte, jak kvalitní je montáž a zejména návyky ve větrání. Z hlediska izolačních vlastností jsou v nabídce všech materiálů profily od základních až po ty, které jsou vhodné pro pasivní domy.

Široké možnosti volby dekorů nedovolují plastovým oknům nudu a šeď. Mohou se krásně vyjímat v panelákovém bytu, v domě i třeba v chalupě, kde byste jiná než dřevěná okna běžně nečekali.

Poraďte se s našimi odbornými partnery, ti vám kvalifikovaně odpoví na všechny vaše otázky.

Co jsou eurookna a jaké jsou jejich výhody?

Eurookna kombinují tradiční dřevo a moderní provedení, které splňuje ty nejnáročnější požadavky. Někdy mají zákazníci obavu pořídit si eurookna, protože očekávají náročnou údržbu a zvýšenou péči o exteriérovou stranu. Díky moderní technologii povrchové úpravy a zpracování eurookna tento mýtus dnes již neplatí. Obecně lze říci, že rozhodující pro eurookna je kvalita povrchové úpravy. Údržba eurookna není náročná. Stačí, pokud okno 2x do roka při běžném mytí ošetříte přípravkem na lazuru, a to velmi jednoduše pomocí houbičky. Při této péči vydrží bez nutnosti většího zásahu až 10 let.

Eurookna nebo-li dřevěná okna mají hned několik výhod. Zejména je to prakticky neomezená životnost, ekologický materiál, a to, že jsou příjemné na pohled i omak. Skvělé také je, že méně přitahují prach.

Možnou nevýhodou může být vyšší cena. Je ale nesporné, že získané užitné vlastnosti a životnost řadí eurookna mezi špičku z hlediska poměru cena - hodnota.

Design a barevnost oken

Design oken hraje vedle funkčních parametrů neméně důležitou roli. U plastových oken jsou v nabídce klasické rovné a oblé tvary přesazených křídel. Vzhled eurooken lze měnit například použitím okenních příček, volbou barvy okapnice apod. Dřevohliníková okna nabízíme hned v pěti různých designech.

Barevná škála pro jednotlivé materiály je nepřeberná, plastová a hliníková okna lze dekorovat skutečně různě. U eurooken lze barevnost oken také odlišovat tónováním, i když možnosti jsou poněkud omezené a závisí zejména na použité dřevině. Nejžádanější u plastu i hliníku jsou tzv. dřevodekory, ale také například šedá barva plastových oken, která imituje hliník. Plastová okna je možné dekorovat v odlišných designech, a to jak z vnější, tak vnitřní strany a sladit je tak s nábytkem, sedacími soupravami, stěnami či tapetami v interiérech.

Montáž oken

Pro správnou funkčnost oken je tento bod rozhodující. Zjistěte více o montáži oken v rámci služeb, které nabízíme. Vaše původní stará okna zlikvidujeme odborným a ekologickým způsobem.

Cenová kalkulace
ZDARMA

do 24h Vás kontaktujeme

Poptávka

Najděte nejbližšího
prodejce

a navštivte nás osobně

Naši partneři