Záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
Přívětivé ceny přívětivé ceny
Jsme blízko vás jsme blízko Vás
Zázemí velké firmy zázemí velké firmy

Plastová okna do paneláku

panelový dům osazený novými plastovými okny OTHERMnová plastová okna OTHERM na panelovém doměplastová okna OTHERM na panelovém doměplastová okna OTHERM na panelovém domě

Plastová okna nejčastější volba do panelových domů

Představují optimální poměr cena – kvalita. Můžete s klidem zakoupit jakákoliv plastová okna z nabídky OTHERM, protože nic speciálního určeného přímo pro panelové domy neexistuje. Je dobré poradit se před nákupem s odborníkem a zjistit si vlastnosti nabízených oken.
 
POZOR: Dříve než se rozhodnete, jaká okna si pořídíte, zamyslete se nad tím, co od nových oken očekáváte a kde budou nová plastová okna sloužit.
 
Doporučujeme dobře promyslet:
S největší pravděpodobností ne. Pokud nebudete provádět rekonstrukci panelového domu pasivního standardu, pak vám v podstatě stejnou službu poskytnou běžná plastová okna vhodně přizpůsobena prostředí, kde mají sloužit.
 

Úspora tepla díky novým plastovým oknům

Úspora tepla v případě plastových oken je dána zejména stavební hloubkou a zcela zásadní vliv má volba zasklení. Pro větší úsporu si pořiďte okna s větší stavební hloubkou, rozdělenou na min. 5 komor. Více komor při stejné stavební hloubce samo o sobě neznamená lepší tepelné vlastnosti. Pokud si pořídíte 3sklo, úsporu za teplo určitě pocítíte, v současné době je volba 3skla již určitým standardem – ale není vždycky nezbytná, dvojskla Vám mohou posloužit také.
 
Efektivní a smysluplný výběr profilu a zasklení Vám přinese nejenom úsporu tepla, ale bude spokojená i Vaše peněženka.
  • Bydlíte v rušném prostředí a potřebujete chránit svůj byt před hlukem?
  • Váš byt je v jednom z nejvyšších pater domu, kde hodně fouká, a poryvy větru nejsou výjimečné?
  • Vaše okna často bičuje déšť a občas bojujete i s vodou, která pak zatéká do bytu?
Pokud máte byť jeden z uvedených problémů, doporučujeme připlatit si a pořídit si plastová okna se středovým systémem těsnění – tj. po celém obvodu okna jsou tři pryžová těsnění. Taková okna poskytují lepší ochranu před hlukem, prachem, větrem i deštěm.
 
Pokud Vás hluk, prach, vítr a déšť často trápí, určitě uvažujte nad zasklením kvalitním 3sklem, vyšší pořizovací náklady se opravdu vyplatí. V případě, že bydlíte někde u rušné silnice či křižovatky uvažujte i o speciálních protihlukových sklech. Taková investice se skutečně vyplatí a větší komfort bydlení pocítíte prakticky okamžitě.
 
Na závěr:
  • Pamatujte, že nic jako „paneláková okna“ neexistuje. Také výroba plastových oken je ryze zakázková, určitě si nekupujte nějaká unifikovaná okna ze skladu nebo na sklad vyrobená. Nemusejí Vám pasovat do Vašich otvorů a můžete mít problém s montáží.
  • Nezapomínejte, že montáž je minimálně stejně důležitá jako kvalita oken, pokud si objednáte okna s montáží, získáte i delší záruku.
  • Zvažte spolu s okny i nákup stínění, sítí proti hmyzu atd. – ušetříte si problémy s dodatečnou montáží, která může Vaše okna i poškodit.
  • Pokud bydlíte v přízemí, zvažte pořízení oken se zlepšenými bezpečnostními parametry a bezpečnostním zasklením. Zároveň zvažte připojištění své nemovitosti.
  • Myslete také na bezpečnost svých malých dětí a zvažte pořízení bezpečnostních kliček