MENU
Nacházíte se: Úvod - Produkty

CQS, certifikovaný systém
 

Značka OTHERM - kvalita na kterou je spolehnutí


Značka OTHERM to je dvacet let zkušeností na trhu oken a dveří. Za tu dobu jsme k plné spokojenosti obsloužili stovky tisíc zákazníků. Vysoká kvalita produktů a kvalitní služby našich prověřených partnerů to je základ dobrého jména firmy a důvod, proč se na nás obrací stále více zákazníků opakovaně nebo na doporučení.


Pokud nás oslovíte Vaší poptávkou dostanete od nás ZDARMA nejenom cenovou nabídku na základě přesného zaměření oken a dveří, ale především profesionální konzultaci. Neslíbíme Vám nesplnitelné, naopak Vám poradíme, nejlepší a nejspolehlivější řešení, které spolehlivě splní Vaše požadavky.

Naše odborné partnery najdete na více než 80 místech po celé ČR.
 

Logo registrovaných produktů


Toto logo Vám ukáže, zda je produkt registrovaný pro program ZELENÁ ÚSPORÁM. U každého produktu také najdete také SVT registrační kód výrobku. Uvedené SVT kódy platí pro původní program Zelená úsporám.

Nová zelená úsporám vyžaduje novou registraci, která v současnosti probíhá. Seznam nově regisrtovaných produktů najdete na stránkách v nejbližší době.


 

Dolaďte si okna a dveře do posledního detailu

Produkty ve všech materiálových kategoriích nabízíme v široké škále barevných odstínů. Nabídka příslušenství k oknům a dveřím jsou nedílnou součástí nabídky značky OTHERM.

Naši odborní partneři Vás rádi seznámí s možnostmi a doplňky a ZDARMA Vám poskytnou konzultaci k otázkám designových a funkčních doplňků.

Oslovte nás poptávkou a zeptejte se odborného poradce na vše, co Vás zajímá.
 

UPOZORNĚNÍ - program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

SFŽP, který provádí registraci produktů pro program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM, vyžaduje pro uvádění hodnot součinitele prostupu tepla Uw pro okna a dveře výhradně hodnoty stanovené výpočtem na vzorovém oknu či dveřích. Vzorový výrobek stanovil SFŽP.

Tento přístup je odlišný od pravidel uplatňovaných pro původní program Zelená úsporám, kde nebyl způsob stanovení hodnoty Uw předepsán. Hodnoty Uw uváděné na webových stránkách, produktových listech a katalozích značky OTHERM byly ve většině případů naměřeny ve státní zkušebně na skutečných vzorcích oken a dveří. Nově vyžadované hodnoty Uw stanovené výpočtem budou na stránky postupně doplňovány a jasně odlišeny od naměřených hodnot.

Musíme zdůraznit, že hodnoty získané měřením odpovídají platné výrobkové normě a dosavadní uznávané technické praxi. Pouze pro program Nová zelená úsporám je nutné používat hodnoty stanovené výpočtem.

Proč se liší naměřené a teoreticky vypočtené hodnoty?
Způsob stanovení součinitele prostupu tepla celým oknem či dveřmi nám upravuje harmonizovaná evropská norma, dle které je možno použít celkem tři postupy stanovení součinitele prostupu tepla výplní otvorů Uw:
  • měřením vzorového okna;
  • použitím normové tabulky (tento postup nepoužíváme);
  • normovým výpočtem z hodnot součinitele prostupu tepla komponentů (rám, sklo, distanční rámeček).
Ze zkušeností vyplývá, že hodnoty z měření vzorového okna bývají nižší (příznivější) než hodnoty stanovené výpočtem. Rozdíly pocházejí ze samotné metodiky, přesností a tolerancí stanovení jednotlivých hodnot.
RSS plastová okna

  © OTHERM | edited by n.e.s.p.i.
plastová okna facebook